HomeSzupervízió

Szupervízió

Szupervízió

 Coachként, segítő szakemberként a szakmai tudásunk, tapasztalatunk, eszköztárunk mellett a személyiségünk is fontos része a munkánknak, folyamatnak. Mivel két ember kapcsolódásáról van szó, így elkerülhetetlen, hogy mindenki hozza magát a folyamatba. De nem mindegy, hogyan!

Éppen ezért tartom kiemelten fontosnak, hogy coachként mi is jól legyünk, hogy megfeleő érzelmi, mentális és fizikai állapotban találkozzunk és kapcsolódjunk az ügyfeleinkkel. Ebben segít a szupervízió, na meg a vakfoltjaink felfedezésében. Abban, hogy tényleg tiszta, objektív tükörként tudjak jelen lenni annak, aki hozzám fordul segítségért.

Mikor lehet szükség szupervízióra?

  • vannak „nehéz” ügyfeleid
  • időről időre ugyanazokkal a kihívásokkal szembesülsz az ügyfeleiddel
  • ha úgy érzed, az ügyfél nyomogatja a gombjaidat
  • ha valamilyen szakmai, etikai dilemmával, határtartással kapcsolatos helyzettel állsz szemben
  • van egy olyan eset, amire jó lenne távolabbról ránézni
  • a kiégés jeleit észleled magadon segítő szakemberként
  • nem tudod, mi, de valami nem működik abban, amit csinálsz (ami esetleg korábban rendben volt)
  • bizonytalan vagy egy adott ügyfelet, témát, helyzetet illetően
  • coachként nehézséget jelent megmutatni magad, esetleg elkérni az árát a munkádnak

Ha ezek közül bármelyik

ismerős, akkor érdemes bejelentkezned egyéni vagy csoportos szupervízióra. Na, de melyiket válaszd?

Az egyéni szupervízió minden helyzetben jó megoldás, hiszen csak Veled és aTe témáddal dolgozunk, minden figyelem a Tiéd.

Csoportos szupervízió akkor lehet hasznos, ha kíváncsi vagy más kollégák megéléseire, tapasztalataira. Szereted, ha több nézőpontból is rálátsz egy-egy helyzetre, elakadásra. Ha érdekel, hogy más kollégák mivel és hogyan küzdenek, majd néznek szembe, vagy éppen igényed van arra, hogy kollégákkal szakmázz, kapcsolódj, a csoportos munka komfortosabb számodra.

Bármelyiket választod, óriási lépést tettél nemcsak magadért és a saját szakmai fejlődésedért, de az ügyfeleid haladásáért és jóllétéért is.

Mert ahogy a repülőn egy felnőtt magára rakja fel az oxigén maszkot először, úgy coachként, segítő szakemberként Neked is magadat kell stabilizálnod elsőként, hogy utána a lehető legtöbbet és legjobbat adhasd azoknak, akik bizalmat szavaznak Neked.